Εκλογές 2019: Ποιοι βουλευτές εκλέγονται σε Αθήνα, Πειραιά και Θεσσαλονίκη

Γύρω στο 8% φαίνεται πως θα είναι η διαφορά της ΝΔ από τον ΣΥΡΙΖΑ, με την Βουλή να δείχνει πως θα είναι εξακομματική και τη Χρυσή Αυγή να μένει εκτός «νυμφώνος».

Όπως δείχνουν τα –μέχρι στιγμής- στοιχεία από το υπουργείο Εσωτερικών στις μεγάλες περιφέρειες εκλέγονται οι εξής υποψήφιοι:

ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ

ΝΔ

1. Παναγιώτης Πικραμμένος

2. Μαριέττα Γιαννάκου

3. Γεώργιος Γεραπετρίτης

4. Τάκης Θεοδωρικάκος

5. Χρήστος Ταραντίλης

ΣΥΡΙΖΑ

1. Βασίλης Βασιλικός

2. Ευτυχία Αχτσιόγλου

3. Πάνος Σκουρλέτης

4. Αλέξανδρος Φλαμπουράρης

ΚΙΝΑΛ

1. Γεώργιος Καμίνης

ΚΚΕ

1. Αλέξάνδρα Παπαρήγα

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ

1. Βασίλειος Βιλιάρδος

Α’ ΑΘΗΝΩΝ

ΝΔ

1. Όλγα Κεφαλογιάννη

2. Βασίλης Κικίλιας

3. Άγγελος Συρίγος

4. Θάνος Πλεύρης

5. Νικήτας Κακλαμάνης

6. Κωνσταντίνος Μπογδάνος

(εκτός μένει η Φωτεινή Πιπιλή και ο Θεόδωρος Φορτσάκης)

ΣΥΡΙΖΑ

1. Νίκος Βούτσης

2. Δημήτρης Τζανακόπουλος

3. Νίκος Φίλης

4. Χριστόφορος Βερναρδάκης

(εκτός μένει η Ράνια Σβίγκου)

ΚΚΕ

1. Λιάνα Κανέλλη

ΚΙΝΑΛ

1. Κωνσταντίνος Σκανδαλίδης

ΜέΡΑ25

1. Αγγελική Αδαμοπούλου

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ

1. Βασίλειος Γραμμένος

Β1’ ΒΟΡΕΙΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ

ΝΔ

1. Κωστής Χατζηδάκης

2. Σπυρίδων-Άδωνις Γεωργιάδης

3. Νίκη Κεραμέως

4. Γεώργιος Κουμουτσάκος

5. Θόδωρος Ρουσόπουλος

6. Δημήτριος Καιρίδης

7. Ζωή Ράπτη

ΣΥΡΙΖΑ

1. Ευκλείδης Τσακαλώτος

2. Κωνσταντίνος Ζαχαριάδης

3. Μαριλίζα Ξενογιαννακοπούλου

4. Γεώργιος Κατρούγκαλος

(εκτός μένει ο Τέρενς Κουίκ)

ΚΚΕ

1. Αθανάσιος Παφίλης

ΚΙΝΑΛ

1. Ανδρέας Λοβέρδος

ΜέΡΑ25

1. Κλέων Γρηγοριάδης

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ

1. Αναστασία-Αικατερίνη Αλεξοπούλου

Β2’ ΔΥΤΙΚΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ

ΣΥΡΙΖΑ

1. Ιωάννης Δραγασάκης

2. Δημήτριος Βίτσας

3. Χαρά Καφαντάρη

4. Θανάσης Παπαχριστόπουλος

ΝΔ

1. Κυριάκος Μητσοτάκης

2. Μιλτιάδης Βαρβιτσιώτης

3. Δημήτριος Καλογερόπουλος

ΚΚΕ

1. Δημήτριος Κουτσούμπας

ΚΙΝΑΛ

1. Νάντια Γιαννακοπούλου

ΜέΡΑ25

1. Κρίτων-Ηλίας Αρσένης

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ

1. Μαρία Αθανασίου

Β3’ ΝΟΤΙΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ

ΝΔ

1. Νικόλαος-Γεώργιος Δένδιας

2. Κωνσταντίνος Κυρανάκης

3. Διονύσιος Χατζηδάκης

4. Χάρης Θεοχάρης

5. Άννα Καραμανλή

6. Σοφία Βούλτεψη

7. Μπάμπης Παπαδημητρίου

(εκτός μένει ο Ιωάννης Καλλιάνος)

ΣΥΡΙΖΑ

1. Νίκος Παππάς

2. Θεανώ Φωτίου

3. Ιωάννης Μουζάλας

4. Ιωάννης Μπαλάφας

5. Ραλλία Χρηστίδου

6. Νικόλαος Ξυδάκης

(εκτός μένουν ο Γεώργιος Κυρίτσης και η Κατερίνα Παπακώστα)

ΚΚΕ

1. Χρήστος Κατσώτης

2. Κανέλλα Γεωργοπούλου

ΚΙΝΑΛ

1. Φώφη Γεννηματά

ΜέΡΑ25

1. Σοφία Σακοράφα

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ

1. Δημήτριος Βαγενάς

Α’ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

ΝΔ

1. Κωνσταντίνος Κατσαφάδος

2. Ιωάννης Μελάς

3. Νικόλαος Μανωλάκος

(εκτός μένει η Νόνη Δούνια)

ΣΥΡΙΖΑ

1. Θεόδωρος Δρίτσας

2. Μαρία Ρεπούση

ΚΚΕ

1. Σεμίνα Διγενή

Β’ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

ΣΥΡΙΖΑ

1. Νίνα Κασιμάτη

2. Ιωάννης Ραγκούσης

3. Τρύφων Αλεξιάδης

ΝΔ

1. Κυριάκος Μητσοτάκης

2. Δημήτριος Μαρκόπουλος

(εκτός μένει ο Ιωάννης Τραγάκης)

ΚΚΕ

1. Διαμαντώ Μανωλάκου

ΜέΡΑ25

1. Γιάνης Βαρουφάκης

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ

1. Σοφία-Χάιδω Ασημακοπούλου

Α’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΝΔ

1. Κωνσταντίνος Καραμανλής

2. Κωνσταντίνος Γκιουλέκας

3. Σταύρος Καλαφάτης

4. Ελένη Ράπτη

5. Στράτος Σιμόπουλος

6. Άννα Ευθυμίου

7. Δημήτριος Κουβέλας

ΣΥΡΙΖΑ

1. Κατερίνα Νοτοπούλου

2. Ιωάννης Αμανατίδης

3. Χρήστος Γιαννούλης

4. Κωνσταντίνος Ζουράρης

5. Αλέκος Τριανταφυλλίδης

ΚΙΝΑΛ

1. Χαράλαμπος Καστανίδης

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ

1. Κυριάκος Βελόπουλος

ΚΚΕ

1. Δημήτρης Κουτσούμπας

ΜέΡΑ25

1. Γιάνης Βαρουφάκης

Β’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΝΔ

1. Θεόδωρος Καράογλου

2. Σάββας Αναστασιάδης

3. Δημήτριος Βαρτζόπουλος

ΣΥΡΙΖΑ

1. Σωκράτης Φάμελλος

2. Δώρα Αυγέρη

ΚΙΝΑΛ

1. Γεώργιος Αρβανιτίδης

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ

1. Κωνσταντίνος Χήτας

ΚΚΕ

1. Λεωνίδας Στολτίδης

ΜέΡΑ25

1. Κωνσταντίνα Αδάμου

Πηγή:documentonews.gr

  •  
  •  
  •  
  •  
  •