ΕΥΚ ΚΑΒΑΛΑΣ: Τα αποτελέσματα των εκλογών

Το Εργατοϋπαλληλικό Κέντρο Ν. Καβάλας γνωστοποιεί τα αποτελέσματα των εκλογικών διαδικασιών που πραγματοποιήθηκαν την 24/2/2018 για την ανάδειξη 15μελούς Διοικητικού Συμβουλίου του Εργατοϋπαλληλικού Κέντρου, 5μελούς Εξελεγκτικής Επιτροπής, και (4) τεσσάρων Αντιπροσώπων για την Γ.Σ.Ε.Ε. (Γενική Συνομοσπονδία Εργατών Ελλάδος).

Ψήφισαν για Διοικητικό Συμβούλιο 87 αντιπρόσωποι των Σωματείων της δύναμης του Εργατοϋπαλληλικού Κέντρου Ν. Καβάλας και η ΠΑΣΚΕ έλαβε 68 ψήφους, η ΤΑΞΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ 10 ψήφους και ΟΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ 9 ψήφους . Η κατανομή των εδρών στο Δ.Σ. είναι η παρακάτω: 12 για την ΠΑΣΚΕ, 2 για την ΤΑΞΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ, 1 για τους ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥΣ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ.

Για την Γ.Σ.Ε.Ε. (Γενική Συνομοσπονδία Εργατών Ελλάδος) εκλέγονται και οι 4 αντιπρόσωποι από την ΠΑΣΚΕ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Η ΠΑΣΚΕ για το Διοικητικό Συμβούλιο εκλέγει με τη σειρά ψήφων τους παρακάτω:

1) Τσούτσα Σταματία 67 ψήφους

2) Ποδάρα Κωνσταντίνο 65 ψήφους

3) Βασιλειάδου Σταυρούλα 62 ψήφους

4) Χαβιαρόπουλο Παύλο 62 ψήφους

5) Βερβερίδου Ιωάννα 62 ψήφους

6) Βαξεβάνη Αγαθονίκη 62 ψήφους

7) Χρυσαλίδη Χριστόδουλος 60 ψήφους

8) Μπουντρούδησ Βασίλειο 60 ψήφους

9) Μπέρμπο Κωνσταντίνο 59 ψήφους

10)Αρλακίδη Αργύριο 56 ψήφους

11) Χάλικα Κωνσταντίνο 53 ψήφους

12) Βογιατζίδη Νικόλαο 46 ψήφους

Δεν εκλέγονται:

1) Ντάλης Γεώργιος 34 ψήφους

2)Τριανταφυλλίδου Φωτεινή 31 ψήφους

3) Μακρογιάννης Ευθύμιος 21 ψήφους

4) Στρουμπούλη Φωτεινή 12 ψήφους

Για την Εξελεγκτική Επιτροπή εκλέγονται:

1) Γκιουζέλη Παρασκευή 62 ψήφους

2) Αναστασάκη Μαρία 62 ψήφους

3) Παλαμιδάς Ευάγγελος 58 ψήφους

4) Πολυανίδης Αριστείδης 43 ψήφους

Για την ΤΑΞΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ στο Διοικητικό Συμβούλιο εκλέγονται με την σειρά ψήφων:

1) Γιαγκίδης Ιωάννης 9 ψήφους

2) Καραμπατζάκης Αναγνώστης 8 ψήφους

Δεν εκλέγονται:

1) Καραγεώργη Αναστασία 5 ψήφους

2) Καλυβιώτου Αλεξάνδρα 4 ψήφους

Για την Εξελεγκτική Επιτροπή εκλέγεται:

1) Χατζητοπαλούδη Σταυρούλα 9 ψήφους

Για τους ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥΣ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ εκλέγεται:

1) Παπαδόπουλος Βασίλειος με 9 ψήφους

Αναπληρωματικός : Μάνταλος Σταύρος με 5 ψήφους

Για την ΓΣΕΕ ψήφισαν 59 αντιπρόσωποι και εκλέγονται όλοι από την ΠΑΣΚΕ με την σειρά ψήφων:

1) Τσούτσα Σταματία 58 ψήφους

2) Ποδάρας Κωνσταντίνος 47 ψήφους

3) Βασιλειάδου Σταυρούλα 34 ψήφους

4) Βερβερίδου Ιωάννα 31 ψήφους

Η συγκρότηση σε σώμα του Δ.Σ. θα γίνει την Τετάρτη 28/2/2018.

Πηγή:xronometro.com

2Shares